1
|
SPENCER, Garth
North Shore Canoe Club
Heat
2/3
|
4:12.94
|
2
|
FLANNERY, James
Lyall Bay Surf Lifesaving...
Heat
3/3
|
4:15.97
+3.02
|
3
|
MUIRHEAD, Glen
Mana Kayak Racing Club In...
Heat
1/3
|
4:19.80
+6.85
|
4
|
FLANNERY, Matt
Lyall Bay Surf Lifesaving...
Heat
1/3
|
4:21.20
+8.25
|
5
|
JONES, David
Mana Kayak Racing Club In...
Heat
3/3
|
4:21.95
+9.00
|
6
|
SPENCER, Garth
North Shore Canoe Club
Final A
|
4:26.00
+13.05
|
7
|
KNIGHT, David
Arawa Canoe Club
Heat
3/3
|
4:26.53
+13.59
|
8
|
DAVY, Brendon Paul
Eastern Bay Canoe Racing ...
Heat
1/3
|
4:29.30
+16.35
|
9
|
FLANNERY, James
Lyall Bay Surf Lifesaving...
Final A
|
4:29.62
+16.68
|
10
|
MUIRHEAD, Glen
Mana Kayak Racing Club In...
Final A
|
4:29.95
+17.01
|
11
|
REID, Hamish
Eastern Bay Canoe Racing ...
Semi
2/2
|
4:32.00
+19.05
|
12
|
DAVY, Brendon Paul
Eastern Bay Canoe Racing ...
Final A
|
4:32.85
+19.90
|
13
|
FLANNERY, Matt
Lyall Bay Surf Lifesaving...
Final A
|
4:33.98
+21.03
|
14
|
KNIGHT, David
Arawa Canoe Club
Semi
2/2
|
4:34.90
+21.95
|
15
|
CLARKE, Rogan
Mana Kayak Racing Club In...
Heat
2/3
|
4:36.05
+23.11
|
16
|
DAVY, Brendon Paul
Eastern Bay Canoe Racing ...
Semi
1/2
|
4:36.10
+23.15
|
17
|
JONES, David
Mana Kayak Racing Club In...
Final A
|
4:36.27
+23.32
|
18
|
JONES, David
Mana Kayak Racing Club In...
Semi
2/2
|
4:36.40
+23.45
|
19
|
FLANNERY, Matt
Lyall Bay Surf Lifesaving...
Semi
1/2
|
4:38.00
+25.05
|
20
|
CLARKE, Rogan
Mana Kayak Racing Club In...
Semi
1/2
|
4:41.10
+28.15
|
21
|
EMMETT, Chris
Bay of Plenty Canoe Club
Heat
1/3
|
4:41.40
+28.45
|
22
|
KNIGHT, David
Arawa Canoe Club
Final A
|
4:42.60
+29.66
|
23
|
CLARKE, Rogan
Mana Kayak Racing Club In...
Final A
|
4:43.52
+30.58
|
24
|
EMMETT, Chris
Bay of Plenty Canoe Club
Semi
1/2
|
4:44.40
+31.45
|
25
|
REID, Hamish
Eastern Bay Canoe Racing ...
Heat
2/3
|
4:47.98
+35.03
|
26
|
DAVY, Alan
Eastern Bay Canoe Racing ...
Heat
3/3
|
4:50.42
+37.47
|
27
|
BRETT, Steve
Arawa Canoe Club
Heat
2/3
|
4:50.54
+37.60
|
28
|
STEWART, Derek
Karapiro Kayak Racing Clu...
Heat
2/3
|
4:53.20
+40.26
|
29
|
BENNETT, Mark
Arawa Canoe Club
Heat
1/3
|
4:54.90
+41.95
|
30
|
SAUNDERS, Glenn
Mana Kayak Racing Club In...
Heat
2/3
|
4:55.42
+42.48
|
31
|
MOULD, Geoff
Poverty Bay Kayak Club
Heat
3/3
|
4:57.49
+44.54
|
32
|
BENNETT, Mark
Arawa Canoe Club
Semi
1/2
|
4:59.90
+46.95
|
33
|
STEWART, Derek
Karapiro Kayak Racing Clu...
Semi
2/2
|
5:00.30
+47.35
|
34
|
SAUNDERS, Glenn
Mana Kayak Racing Club In...
Semi
1/2
|
5:01.20
+48.25
|
35
|
BRETT, Steve
Arawa Canoe Club
Semi
1/2
|
5:01.60
+48.65
|
36
|
DAVY, Alan
Eastern Bay Canoe Racing ...
Semi
2/2
|
5:06.30
+53.35
|
37
|
MOULD, Geoff
Poverty Bay Kayak Club
Semi
2/2
|
5:08.60
+55.65
|
38
|
REID, Hamish
Eastern Bay Canoe Racing ...
Final A
|
5:18.05
+1:05.10
|
39
|
MARSHALL, Lee
North Shore Canoe Club
Semi
1/2
|
5:26.70
+1:13.75
|
40
|
ROSS, BRENDON
Arawa Canoe Club
Heat
1/3
|
5:27.90
+1:14.95
|
41
|
MARSHALL, Lee
North Shore Canoe Club
Heat
3/3
|
5:29.88
+1:16.94
|
42
|
MITCHELL, Thomas
North Shore Canoe Club
Heat
1/3
|
5:29.90
+1:16.95
|
43
|
ROSS, BRENDON
Arawa Canoe Club
Semi
2/2
|
5:35.70
+1:22.75
|
44
|
EVISON, Andrew
North Shore Canoe Club
Heat
2/3
|
5:36.26
+1:23.32
|
45
|
MITCHELL, Thomas
North Shore Canoe Club
Semi
2/2
|
5:37.30
+1:24.35
|
46
|
EVISON, Andrew
North Shore Canoe Club
Semi
1/2
|
5:49.70
+1:36.75
|