Seeding 1 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
MEULI, Joel
Waitara Kayak Club
|
|
0:38.69
|
|
2nd |
FERKINS, Zach
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:41.70
|
|
3rd |
HARDY, Paul
North Shore Canoe Club
|
|
0:43.17
|
|
4th |
OLD, Robson
Waitara Kayak Club
|
|
0:46.77
|
|
5th |
MAOATE (COOK ISL), Teava
Oceania
|
|
0:49.79
|
|
6th |
MCVICAR, Liam
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:51.49
|
|
7th |
RUSSELL, Cameron
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:52.93
|
|
8th |
HALL, Henry
Hawkes Bay Kayak Racing Club
|
|
0:52.97
|
|
9th |
COLLIE, Jaden
Karapiro Kayak Racing Club
|
|
1:11.13
|
Seeding 2 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
MOORE, Ethan
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:40.58
|
|
2nd |
MCMURTRIE, Karl
North Shore Canoe Club
|
|
0:40.94
|
|
3rd |
BROWN, Max
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:41.62
|
|
4th |
TUTAKA-GEORGE (COOK ISL), Andre
Oceania
|
|
0:42.33
|
|
5th |
MOLES, Fletcher
Waitara Kayak Club
|
|
0:46.29
|
|
6th |
SCAMMELL, Jacob
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:52.84
|
|
7th |
HORSEFIELD, Sam
Hawkes Bay Kayak Racing Club
|
|
0:55.00
|
|
8th |
SEWELL, Angus
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
1:14.73
|
|
9th |
EDWARDS, Ben
Karapiro Kayak Racing Club
|
|
1:18.93
|
Seeding 3 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
MCCARTHY, Sean
Karapiro Kayak Racing Club
|
|
0:39.69
|
|
2nd |
DUFFY, Ben
Arawa Canoe Club
|
|
0:41.60
|
|
3rd |
LEGARTH, Hamish
Hawkes Bay Kayak Racing Club
|
|
0:42.45
|
|
4th |
CLIFTON, Jack
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:42.62
|
|
5th |
THOMPSON, Lucas
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:44.10
|
|
6th |
SAUNDERS, Glenn
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:57.12
|
|
7th |
MITCHELL, Thomas
North Shore Canoe Club
|
|
1:03.54
|
|
8th |
BRIMELOW, Caleb
Waitara Kayak Club
|
|
1:07.49
|
|
9th |
SCAMMELL, Oliver (Ollie)
Poverty Bay Kayak Club
|
|
1:12.28
|
Seeding 4 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
REISER, Ashton
North Shore Canoe Club
|
|
0:40.82
|
|
2nd |
HARKER, Taris
Bay of Plenty Canoe Club
|
|
0:41.70
|
|
3rd |
SUTTON, Toby
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:44.66
|
|
4th |
CLARKE, Rogan
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:46.56
|
|
5th |
SOLOMON, Jay
Hawkes Bay Kayak Racing Club
|
|
0:47.74
|
|
6th |
TONKS, Archie
Karapiro Kayak Racing Club
|
|
0:47.80
|
|
7th |
DAVY, Alan
Eastern Bay Canoe Racing Club
|
|
0:49.18
|
|
8th |
BRIMELOW, Finn
Waitara Kayak Club
|
|
0:54.58
|
|
9th |
CRANSTONE, Sam
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
1:15.57
|
Seeding 5 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
CLIFTON, Tuva'a
North Shore Canoe Club
|
|
0:40.00
|
|
2nd |
FLANNERY, Matt
Lyall Bay Surf Lifesaving
|
|
0:43.84
|
|
3rd |
REID, Hamish
Eastern Bay Canoe Racing Club
|
|
0:44.00
|
|
4th |
FERKINS, Josh
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:48.61
|
|
5th |
GAVUTIS, Nedas
Waitara Kayak Club
|
|
0:49.05
|
|
6th |
WILLIAMSON, Jayden
North Shore Canoe Club
|
|
0:50.05
|
|
7th |
PEDLEY, George
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:52.92
|
|
8th |
JONES, Max
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:53.00
|
Seeding 6 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
THOMPSON, Quaid
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:43.22
|
|
2nd |
WILKINSON, Jack
Hawkes Bay Kayak Racing Club
|
|
0:43.99
|
|
3rd |
CLOUGH, Ryan
Waitara Kayak Club
|
|
0:44.85
|
|
4th |
URSEM, Kees
North Shore Canoe Club
|
|
0:44.94
|
|
5th |
LACE, Liam
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:45.34
|
|
6th |
MCVICAR, Alan
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:45.64
|
|
7th |
BLACKBURNE, Sam
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:45.78
|
|
8th |
WILSON, Tim
Bay of Plenty Canoe Club
|
|
0:51.13
|
|
9th |
MARSHALL, Kristian
Eastern Bay Canoe Racing Club
|
|
0:51.53
|
Seeding 7 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
MCCALLUM, Ben
Waitara Kayak Club
|
|
0:41.62
|
|
2nd |
IMRIE, Kurtis
Mana Kayak Racing Club Inc
|
|
0:42.27
|
|
3rd |
FERKINS, Sam
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:42.71
|
|
4th |
ROSS, Ethan
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
0:44.83
|
|
5th |
GEORGE (COOK ISL), Jacob
Oceania
|
|
0:59.37
|
|
6th |
EVISON, Louis
North Shore Canoe Club
|
|
1:02.25
|
|
7th |
BROWNE, Nathan
Karapiro Kayak Racing Club
|
|
1:19.83
|
Seeding 8 / 8 | ||||
---|---|---|---|---|
1st |
COLE, Thomas
Waitara Kayak Club
|
|
0:40.81
|
|
2nd |
WALLER, Timothy
North Shore Canoe Club
|
|
0:42.46
|
|
3rd |
BRISTOW, Ben
Poverty Bay Kayak Club
|
|
0:43.61
|
|
4th |
FLANNERY, James
Lyall Bay Surf Lifesaving
|
|
0:43.75
|
|
5th |
BRICK, Dexter
North Shore Canoe Club
|
|
0:48.02
|
|
6th |
BROWN, Daniel
Hawkes Bay Kayak Racing Club
|
|
1:01.05
|
|
7th |
MARSHALL, Lee
Eastern Bay Canoe Racing Club
|
|
1:03.45
|
|
8th |
WALKER, Scott
Poverty Bay Kayak Club
|
|
1:04.11
|
|
9th |
MILLS-NOSSITER, Zane
Wanganui Kayak and Multisport ...
|
|
1:08.50
|